To Twoje pierwsze wejście na podstronę Relacji Inwestorskich.
Czy chcesz ustawić ją jako domyślną stronę KME?

Aktualności

Kancelaria Medius kupiła portfel wierzytelności o łącznej wys. ok. 150 mln euro - 15.12.2017

Kancelaria Medius kupiła portfel wierzytelności o łącznej wys. ok. 150 mln euro

Kancelaria Medius zawarła cztery umowy zakupu portfela wierzytelności, wynikających z umów pożyczek, na wys. ok. 150 mln euro. Umowy będą realizowane w okresie najbliższych 3 lat - podała spółka w komunikatach.

Kancelaria zawarła ze spółką Kreditech Spain umowę zakupu portfela wierzytelności w wys. do 75 mln euro, ze spółką MFC Kreditech RUS w wys. ok. 30 mln euro, ze spółką Kreditech Polska w wys. 24 mln euro, natomiast ze spółką Kreditech Mexico w wys. 21 mln euro.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro - 15.12.2017

Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

Windykator kupuje czeską firmę pożyczkową z portfelem wierzytelności wartych 8,2 mln euro. W transakcji, jak informowała wcześniej spółka, chodzi o spieniężenie tego portfela, nie zaś wejście w działalność pożyczkową.

O negocjacjach w sprawie zakupu czeskiej firmy pożyczkowej windykator po raz pierwszy informował na początku września. Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, mówił wówczas, że w akwizycji chodzi o przejęcie portfela pożyczkowego i struktur. Po odzyskaniu wierzytelności spółka zamierza zamknąć działalność pożyczkową, co prezes KME przypomniał także w niedawnym wywiadzie dla Obligacje.pl

Dowiedz się więcej

Wywiad: Kancelaria Medius może utrzymać 100-proc. dynamikę w dwóch kolejnych latach - 22.11.2017

Wywiad: Kancelaria Medius może utrzymać 100-proc. dynamikę w dwóch kolejnych latach

Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, odpowiada na pytania Obligacje.pl.

Obligacje.pl: - Po trzech kwartałach przychody Kancelarii Medius wzrosły o prawie 90 proc., a zysk netto o 108 proc. Czy jest szansa na utrzymanie tej dynamiki w kolejnych okresach?

Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius: - Apetyt mam bardzo duży i chcielibyśmy utrzymać tempo wzrostu wyników. Sądzę, że w dwóch najbliższych latach będzie to możliwe do osiągnięcia, natomiast w kolejnym roku może być o to trudniej.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Medius: Główny rynek w II kwartale 2018 roku - 16.11.2017

Kancelaria Medius: Główny rynek w II kwartale 2018 roku

Jest szansa, że już za kilka miesięcy na głównym parkiecie warszawskiej giełdy notowany będzie kolejny windykator. Do przenosin z rynku NewConnect szykuje się Kancelaria Medius.

– Obecnie intensywnie pracujemy wraz z naszymi doradcami z DM Trigon i kancelarii DLA Piper nad przygotowaniem spółki do zmiany rynku. Zmiana dotyczy wielu aspektów, m.in. księgowych, finansowych czy operacyjnych. Na chwilę obecną celujemy w drugi kwartał 2018 roku – mówi „Parkietowi" Michał Imiołek, prezes spółki.  

Dowiedz się więcej


Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro - 10.11.2017

<br>Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro

Będzie to pierwsza dla spółki emisja papierów dłużnych we wspólnej walucie. Kancelaria chce z niej pozyskać do 5 mln EUR.

Bliższe warunki oferty nie są znane. O planach emisji obligacji w euro przez windykacyjną spółkę informowaliśmy na łamach Obligacje.pl dwa miesiące temu, gdy uchwalono wart 100 mln zł program emisji.

Dowiedz się więcej


Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW - 28.09.2017

<br>Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW

Windykacyjna spółka zawarła umowy na usługi doradcze w związku z przeniesieniem notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW.

Zawarte umowy obejmują także usługi „związane z przeprowadzeniem pierwszej publicznej oferty akcji”. Kancelaria Medius nie wskazuje jednak wprost by miało dojść do dokapitalizowania. Obligatariusze z pewnością chętnie by je widzieli, zwłaszcza, że spółka w najbliższych dwóch latach planuje wyraźny wzrost zadłużenia, o czym świadczy przyjęty niedawno program emisji obligacji do 100 mln zł.

Dowiedz się więcej
Ilość na stronę