To Twoje pierwsze wejście na podstronę Relacji Inwestorskich.
Czy chcesz ustawić ją jako domyślną stronę KME?

Aktualności


Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW - 28.09.2017

<br>Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW

Windykacyjna spółka zawarła umowy na usługi doradcze w związku z przeniesieniem notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW.

Zawarte umowy obejmują także usługi „związane z przeprowadzeniem pierwszej publicznej oferty akcji”. Kancelaria Medius nie wskazuje jednak wprost by miało dojść do dokapitalizowania. Obligatariusze z pewnością chętnie by je widzieli, zwłaszcza, że spółka w najbliższych dwóch latach planuje wyraźny wzrost zadłużenia, o czym świadczy przyjęty niedawno program emisji obligacji do 100 mln zł.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Medius ma program emisji obligacji do 100 mln zł - 13.09.2017

Kancelaria Medius ma program emisji obligacji do 100 mln zł

Spółka chce prywatnie plasować dług głównie wśród instytucji, ale nie wyklucza, że w ramach uchwalonego programu pojawi się też publiczna oferta memorandowa – wynika z informacji Obligacje.pl.

Wart 100 mln zł program ma zostać zrealizowany do końca 2020 r.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Medius negocjuje zakup firmy pożyczkowej w Czechach - 04.09.2017

Kancelaria Medius negocjuje zakup firmy pożyczkowej w Czechach

W transakcji chodzi o przejęcie struktur i portfela pożyczkowego. Spółka nie zamierza jednak wchodzić w działalność pożyczkową – wynika z zapewnień prezesa Kancelarii Medius.

Spółka rozpoczęła negocjacje w sprawie przejęcia czeskiej firmy pożyczkowej, której portfel wierzytelności warty jest około 8,5 mln euro.

Dowiedz się więcej


Kancelaria Medius zamknęła emisję w całości - 07.07.2017

<br>Kancelaria Medius zamknęła emisję w całości

W wartej 10 mln zł prywatnej ofercie obligacji serii L udział wzięło 61 inwestorów.

Warunki uplasowanego długu nie są publicznie znane. W dwóch ostatnich emisjach Kancelaria oferowała stałe 6,9 proc. na trzy lata, z tą jednak różnicą, że seria grudniowa została zabezpieczona, zaś seria uplasowana w marcu nie jest zabezpieczona. Drugą z nich objęło dwóch inwestorów instytucjonalnych, a papiery nie trafią do obrotu na Catalyst.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Medius wprowadziła na Catalyst grudniową emisję - 23.06.2017

Kancelaria Medius wprowadziła na Catalyst grudniową emisję

Za trzyletnie zabezpieczone obligacje serii J windykacyjna spółka płaci stałe 6,9 proc. w skali roku. Debiutująca emisja warta jest 5,69 mln zł wobec 10 mln zł, które oferowano w trybie niepublicznym. Uplasowany w grudniu dług objęło 22 inwestorów. Była to dla Kancelarii Medius druga emisja z trzyletnim okresem spłaty, ale pierwsza, w której oferowano poniżej 7 proc. odsetek.

Dowiedz się więcej

Wywiad: Kancelaria Medius zamierza zarabiać więcej poza Polską niż w kraju - 16.06.2017

Wywiad: Kancelaria Medius zamierza zarabiać więcej poza Polską niż w kraju

Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, odpowiada na pytania Obligacje.pl

- Chcemy rozbudowywać działalność nie tylko w Europie, ale na świecie. Od jakiegoś czasu mapujemy dwa rynki poza Europą. Interesuje nas specjalizacja w obsłudze wierzytelności wobec fintechów, firm pożyczkowych. Oczywiście wierzytelności bankowe także nas interesują. Jesteśmy – mam nadzieję – na finiszu prac związanych z uzyskaniem pozwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na zarządzanie funduszem sekurytyzacyjnym. 

Dowiedz się więcej
Ilość na stronę