To Twoje pierwsze wejście na podstronę Relacji Inwestorskich.
Czy chcesz ustawić ją jako domyślną stronę KME?

Relacje inwestorskie

Aktualności


 • Kancelaria Medius chce odzyskiwać długi w Meksyku

  <br>Kancelaria Medius chce odzyskiwać długi&nbsp;w Meksyku

  Windykator podjął działania zmierzające do zarejestrowania spółki Medius Collection Mexico, która będzie rozszerzeniem biznesu na kolejny rynek zagraniczny.

  Już wcześniej z Kancelarii Medius płynęły sygnały o zamiarze wyjścia z windykacyjną działalnością poza granice Europy. W grudniu spółka informowała natomiast o umowach ramowych na zakup wierzytelności od podmiotów wchodzących w skład grupy Kreditech. Wśród nich wymieniano wówczas spółki zależne firmy pożyczkowej, które działają w Polsce, Hiszpanii, Meksyku oraz Rosji.

 • Serwis Obligacje.pl przedstawia Analizę Spółki Kancelaria Medius S.A.

  Serwis&nbsp;Obligacje.pl przedstawia&nbsp;Analizę Spółki Kancelaria Medius S.A.

  Wzrost przychodów Kancelaria Medius osiąga przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.

  Grupa Kancelarii Medius rozwija się dynamicznie w Polsce i Hiszpanii. Jednocześnie pracuje nad debiutami na nowych rynkach: Czechy (umowa zawarta), Rosja i Meksyk (podpisane umowy ramowe dotyczące zakupu wierzytelności).

  Wzrosty przychodów osiągane są przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.

 • Kancelaria Medius Diamentem Forbesa 2018
  w województwie małopolskim

  Kancelaria Medius Diamentem Forbesa 2018 <br>w województwie małopolskim

  Kancelaria Medius S.A. numerem 1 na liście Diamentów Forbesa w województwie małopolskim w kategorii przychodów ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł.

  Już po raz jedenasty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” firma Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na naszej liście, mogą szczycić się tytułem „Diament Forbesa 2018”.

 • Kancelaria Medius kupiła portfel wierzytelności o łącznej wys. ok. 150 mln euro

  Kancelaria Medius kupiła portfel wierzytelności o łącznej wys. ok. 150 mln euro

  Kancelaria Medius zawarła cztery umowy zakupu portfela wierzytelności, wynikających z umów pożyczek, na wys. ok. 150 mln euro. Umowy będą realizowane w okresie najbliższych 3 lat - podała spółka w komunikatach.

  Kancelaria zawarła ze spółką Kreditech Spain umowę zakupu portfela wierzytelności w wys. do 75 mln euro, ze spółką MFC Kreditech RUS w wys. ok. 30 mln euro, ze spółką Kreditech Polska w wys. 24 mln euro, natomiast ze spółką Kreditech Mexico w wys. 21 mln euro.

 • Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

  Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

  Windykator kupuje czeską firmę pożyczkową z portfelem wierzytelności wartych 8,2 mln euro. W transakcji, jak informowała wcześniej spółka, chodzi o spieniężenie tego portfela, nie zaś wejście w działalność pożyczkową.

  O negocjacjach w sprawie zakupu czeskiej firmy pożyczkowej windykator po raz pierwszy informował na początku września. Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, mówił wówczas, że w akwizycji chodzi o przejęcie portfela pożyczkowego i struktur. Po odzyskaniu wierzytelności spółka zamierza zamknąć działalność pożyczkową, co prezes KME przypomniał także w niedawnym wywiadzie dla Obligacje.pl

 • Wywiad: Kancelaria Medius może utrzymać 100-proc. dynamikę w dwóch kolejnych latach

  Wywiad: Kancelaria Medius może utrzymać 100-proc. dynamikę w dwóch kolejnych latach

  Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, odpowiada na pytania Obligacje.pl.

  Obligacje.pl: - Po trzech kwartałach przychody Kancelarii Medius wzrosły o prawie 90 proc., a zysk netto o 108 proc. Czy jest szansa na utrzymanie tej dynamiki w kolejnych okresach?

  Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius: - Apetyt mam bardzo duży i chcielibyśmy utrzymać tempo wzrostu wyników. Sądzę, że w dwóch najbliższych latach będzie to możliwe do osiągnięcia, natomiast w kolejnym roku może być o to trudniej.

 • Kancelaria Medius: Główny rynek w II kwartale 2018 roku

  Kancelaria Medius: Główny rynek w II kwartale 2018 roku

  Jest szansa, że już za kilka miesięcy na głównym parkiecie warszawskiej giełdy notowany będzie kolejny windykator. Do przenosin z rynku NewConnect szykuje się Kancelaria Medius.

  – Obecnie intensywnie pracujemy wraz z naszymi doradcami z DM Trigon i kancelarii DLA Piper nad przygotowaniem spółki do zmiany rynku. Zmiana dotyczy wielu aspektów, m.in. księgowych, finansowych czy operacyjnych. Na chwilę obecną celujemy w drugi kwartał 2018 roku – mówi „Parkietowi" Michał Imiołek, prezes spółki.  


 • Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro

  <br>Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro

  Będzie to pierwsza dla spółki emisja papierów dłużnych we wspólnej walucie. Kancelaria chce z niej pozyskać do 5 mln EUR.

  Bliższe warunki oferty nie są znane. O planach emisji obligacji w euro przez windykacyjną spółkę informowaliśmy na łamach Obligacje.pl dwa miesiące temu, gdy uchwalono wart 100 mln zł program emisji.