To Twoje pierwsze wejście na podstronę Relacji Inwestorskich.
Czy chcesz ustawić ją jako domyślną stronę KME?

Relacje inwestorskie

Aktualności


 • Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW

  <br>Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW

  Windykacyjna spółka zawarła umowy na usługi doradcze w związku z przeniesieniem notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW.

  Zawarte umowy obejmują także usługi „związane z przeprowadzeniem pierwszej publicznej oferty akcji”. Kancelaria Medius nie wskazuje jednak wprost by miało dojść do dokapitalizowania. Obligatariusze z pewnością chętnie by je widzieli, zwłaszcza, że spółka w najbliższych dwóch latach planuje wyraźny wzrost zadłużenia, o czym świadczy przyjęty niedawno program emisji obligacji do 100 mln zł.

 • Kancelaria Medius ma program emisji obligacji do 100 mln zł

  Kancelaria Medius ma program emisji obligacji do 100 mln zł

  Spółka chce prywatnie plasować dług głównie wśród instytucji, ale nie wyklucza, że w ramach uchwalonego programu pojawi się też publiczna oferta memorandowa – wynika z informacji Obligacje.pl.

  Wart 100 mln zł program ma zostać zrealizowany do końca 2020 r.

 • Kancelaria Medius negocjuje zakup firmy pożyczkowej w Czechach

  Kancelaria Medius negocjuje zakup firmy pożyczkowej w Czechach

  W transakcji chodzi o przejęcie struktur i portfela pożyczkowego. Spółka nie zamierza jednak wchodzić w działalność pożyczkową – wynika z zapewnień prezesa Kancelarii Medius.

  Spółka rozpoczęła negocjacje w sprawie przejęcia czeskiej firmy pożyczkowej, której portfel wierzytelności warty jest około 8,5 mln euro.


 • Kancelaria Medius zamknęła emisję w całości

  <br>Kancelaria Medius zamknęła emisję w całości

  W wartej 10 mln zł prywatnej ofercie obligacji serii L udział wzięło 61 inwestorów.

  Warunki uplasowanego długu nie są publicznie znane. W dwóch ostatnich emisjach Kancelaria oferowała stałe 6,9 proc. na trzy lata, z tą jednak różnicą, że seria grudniowa została zabezpieczona, zaś seria uplasowana w marcu nie jest zabezpieczona. Drugą z nich objęło dwóch inwestorów instytucjonalnych, a papiery nie trafią do obrotu na Catalyst.

 • Kancelaria Medius wprowadziła na Catalyst grudniową emisję

  Kancelaria Medius wprowadziła na Catalyst grudniową emisję

  Za trzyletnie zabezpieczone obligacje serii J windykacyjna spółka płaci stałe 6,9 proc. w skali roku. Debiutująca emisja warta jest 5,69 mln zł wobec 10 mln zł, które oferowano w trybie niepublicznym. Uplasowany w grudniu dług objęło 22 inwestorów. Była to dla Kancelarii Medius druga emisja z trzyletnim okresem spłaty, ale pierwsza, w której oferowano poniżej 7 proc. odsetek.

 • Wywiad: Kancelaria Medius zamierza zarabiać więcej poza Polską niż w kraju

  Wywiad: Kancelaria Medius zamierza zarabiać więcej poza Polską niż w kraju

  Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, odpowiada na pytania Obligacje.pl

  - Chcemy rozbudowywać działalność nie tylko w Europie, ale na świecie. Od jakiegoś czasu mapujemy dwa rynki poza Europą. Interesuje nas specjalizacja w obsłudze wierzytelności wobec fintechów, firm pożyczkowych. Oczywiście wierzytelności bankowe także nas interesują. Jesteśmy – mam nadzieję – na finiszu prac związanych z uzyskaniem pozwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na zarządzanie funduszem sekurytyzacyjnym. 


 • Kancelaria Medius zapowiada emisję obligacji

  <br>Kancelaria Medius zapowiada emisję obligacji

  Windykacyjna spółka chce pozyskać do 10 mln zł z oferty papierów dłużnych serii L, które trafią w przyszłości do obrotu na Catalyst.

  Bliższe warunki emisji nie zostały na razie upublicznione. W dwóch ostatnich emisjach Kancelaria oferowała stałe 6,9 proc. na trzy lata, z tą jednak różnicą, że seria grudniowa została zabezpieczona, zaś seria uplasowana w marcu nie jest zabezpieczona. Drugą z nich objęło dwóch inwestorów instytucjonalnych, a papiery nie trafią do obrotu na Catalyst.

 • Kancelaria Medius prognozuje 16,3 mln zł zysku netto w '17

  Kancelaria Medius prognozuje 16,3 mln zł zysku netto w '17

  Kancelaria Medius prognozuje, że w 2017 roku przychody ze sprzedaży grupy wyniosą 42,1 mln zł, a zysk netto 16,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

  "Zarząd Emitenta sporządził prognozę Grupy na 2017 rok przy założeniach utrzymywania się korzystnej podaży nieregularnych portfeli wierzytelności z sektora finansowego na rynku polskim, hiszpańskim i czeskim, a także pozyskaniu środków finansowych przez Emitenta na zakupy w/w portfeli wierzytelności" - napisano w komunikacie.