To Twoje pierwsze wejście na podstronę Relacji Inwestorskich.
Czy chcesz ustawić ją jako domyślną stronę KME?

Relacje inwestorskie

Aktualności

 • Wywiad: Kancelaria Medius może utrzymać 100-proc. dynamikę w dwóch kolejnych latach

  Wywiad: Kancelaria Medius może utrzymać 100-proc. dynamikę w dwóch kolejnych latach

  Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius, odpowiada na pytania Obligacje.pl.

  Obligacje.pl: - Po trzech kwartałach przychody Kancelarii Medius wzrosły o prawie 90 proc., a zysk netto o 108 proc. Czy jest szansa na utrzymanie tej dynamiki w kolejnych okresach?

  Michał Imiołek, prezes Kancelarii Medius: - Apetyt mam bardzo duży i chcielibyśmy utrzymać tempo wzrostu wyników. Sądzę, że w dwóch najbliższych latach będzie to możliwe do osiągnięcia, natomiast w kolejnym roku może być o to trudniej.

 • Kancelaria Medius: Główny rynek w II kwartale 2018 roku

  Kancelaria Medius: Główny rynek w II kwartale 2018 roku

  Jest szansa, że już za kilka miesięcy na głównym parkiecie warszawskiej giełdy notowany będzie kolejny windykator. Do przenosin z rynku NewConnect szykuje się Kancelaria Medius.

  – Obecnie intensywnie pracujemy wraz z naszymi doradcami z DM Trigon i kancelarii DLA Piper nad przygotowaniem spółki do zmiany rynku. Zmiana dotyczy wielu aspektów, m.in. księgowych, finansowych czy operacyjnych. Na chwilę obecną celujemy w drugi kwartał 2018 roku – mówi „Parkietowi" Michał Imiołek, prezes spółki.  


 • Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro

  <br>Kancelaria Medius wyemituje obligacje w euro

  Będzie to pierwsza dla spółki emisja papierów dłużnych we wspólnej walucie. Kancelaria chce z niej pozyskać do 5 mln EUR.

  Bliższe warunki oferty nie są znane. O planach emisji obligacji w euro przez windykacyjną spółkę informowaliśmy na łamach Obligacje.pl dwa miesiące temu, gdy uchwalono wart 100 mln zł program emisji.


 • Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW

  <br>Kancelaria Medius chce przejść na główny parkiet GPW

  Windykacyjna spółka zawarła umowy na usługi doradcze w związku z przeniesieniem notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW.

  Zawarte umowy obejmują także usługi „związane z przeprowadzeniem pierwszej publicznej oferty akcji”. Kancelaria Medius nie wskazuje jednak wprost by miało dojść do dokapitalizowania. Obligatariusze z pewnością chętnie by je widzieli, zwłaszcza, że spółka w najbliższych dwóch latach planuje wyraźny wzrost zadłużenia, o czym świadczy przyjęty niedawno program emisji obligacji do 100 mln zł.

 • Kancelaria Medius ma program emisji obligacji do 100 mln zł

  Kancelaria Medius ma program emisji obligacji do 100 mln zł

  Spółka chce prywatnie plasować dług głównie wśród instytucji, ale nie wyklucza, że w ramach uchwalonego programu pojawi się też publiczna oferta memorandowa – wynika z informacji Obligacje.pl.

  Wart 100 mln zł program ma zostać zrealizowany do końca 2020 r.

 • Kancelaria Medius negocjuje zakup firmy pożyczkowej w Czechach

  Kancelaria Medius negocjuje zakup firmy pożyczkowej w Czechach

  W transakcji chodzi o przejęcie struktur i portfela pożyczkowego. Spółka nie zamierza jednak wchodzić w działalność pożyczkową – wynika z zapewnień prezesa Kancelarii Medius.

  Spółka rozpoczęła negocjacje w sprawie przejęcia czeskiej firmy pożyczkowej, której portfel wierzytelności warty jest około 8,5 mln euro.


 • Kancelaria Medius zamknęła emisję w całości

  <br>Kancelaria Medius zamknęła emisję w całości

  W wartej 10 mln zł prywatnej ofercie obligacji serii L udział wzięło 61 inwestorów.

  Warunki uplasowanego długu nie są publicznie znane. W dwóch ostatnich emisjach Kancelaria oferowała stałe 6,9 proc. na trzy lata, z tą jednak różnicą, że seria grudniowa została zabezpieczona, zaś seria uplasowana w marcu nie jest zabezpieczona. Drugą z nich objęło dwóch inwestorów instytucjonalnych, a papiery nie trafią do obrotu na Catalyst.

 • Kancelaria Medius wprowadziła na Catalyst grudniową emisję

  Kancelaria Medius wprowadziła na Catalyst grudniową emisję

  Za trzyletnie zabezpieczone obligacje serii J windykacyjna spółka płaci stałe 6,9 proc. w skali roku. Debiutująca emisja warta jest 5,69 mln zł wobec 10 mln zł, które oferowano w trybie niepublicznym. Uplasowany w grudniu dług objęło 22 inwestorów. Była to dla Kancelarii Medius druga emisja z trzyletnim okresem spłaty, ale pierwsza, w której oferowano poniżej 7 proc. odsetek.